I. Urla Felsefe Günleri: Davet Mektubu

24-25 Ekim 2014 tarihleri arasında sizin de çok değerli katkınız ile Urla/İzmir’de “Felsefe Günleri” adı altında bir etkinlik gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bu etkinliğin konusu “Felsefenin İşlevi Nedir?” olacaktır.

Bilindiği gibi felsefe binlerce yıllık geçmişi içerisinde her çağa özgü sorunları irdeleyerek varolmuş ve güncelliğini de hep sürdürmüştür. Geleneksel-spekülatif sorunlar şüphesiz felsefeyi karakterize eden temel özelliklerden birisidir. Fakat felsefe her dönemde  insan ve toplum sorunlarıyla da ilgilenmiş; bu sayede eşsiz bir konuma sahip ola gelmiştir.

Günümüz insanının ve ülkemizin yaşadığı sorunlar konusunda felsefenin bir işlevi olduğuna inanıyorsanız ve sizin de bu konuda söyleyecek bir sözünüz varsa, toplantımıza katılmak için önemli bir sebebiniz de var demektir.

24-25 Ekim 2014 tarihlerinde Urla’da yapılması planlanan ve daha sonra devam ettirmeyi düşündüğümüz bu toplantıları “Nörofelsefe ve Mantık” başlığı altında gerçekleştirmemizin sebebi, sorunları insan odaklı ele almak isteğidir.

Ülkemizin sorunlarını felsefenin ilgi alanı çerçevesinde ele almak konusundaki niyetimizi paylaşıyorsanız, gerçekleştireceğinize değerli katkı bizlere güç verecektir. Bu katkının, yetişmekte olan nesillere son derece değerli bir miras olarak kalacağına inanıyoruz.

Düzenleme Komitesi
Prof. Dr. Şafak Ural
Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu

Afiş:
felsefegunleri-afis